myControl Uygulaması yeni Signia işitme cihazlarınızı parmaklarınızın ucunda tam kontrol altına alıyor. İşitme cihazlarınızı bireysel tercihlerinize göre kişiselleştirmek için ses, programlar ve bildirim sesleri dahil olmak üzere ayarları değiştirebilmeniz için gelişmiş uzaktan kumanda seçeneklerini bir arada sunar. Ayrıca, televizyonunuzdan işitme cihazınıza mükemmel kalitede ses aktarırken ses seviyesini ayarlamanıza izin verir. myControl Uygulaması uçak modunda bile çalışır.

iOS ve Android telefonlar için kullanılabilen myControl Uygulaması tam 360 ° kontrol imkanı sunar, böylece mikrofonları duymak istediğiniz her şeyi odaklanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca kafe, sinema veya sohbet ortamı gibi belirli dinleme durumları için bir dizi otomatik ön ayar seçebilirsiniz.

Konuşma söz konusu olduğunda, uygulama nasıl konuştuğunuzu görüntüler. Bu işitme sağlığınızı belirlemeniz için size ve İşitme Sağlığı Uzmanınıza yararlı bir göstergedir. İşitme tecrübeniz ne kadar iyi olursa iletişiminiz o derece artar. Aşırı gürültüye maruz kalmamanız için işitme sağlığının bir başka göstergesi olan gürültüye maruz kalma durumunu görüntüler.

Hepsi bu kadarla sınırlı değil. myControl Uygulamasının hareket sensörleri – işitme cihazları için benzersiz – ilgili dinleme ortamı için ise en uygun ayarı otomatik olarak bulmak için kullanır. Mesela kalabalık bir sokakta yürürken yanınızdaki konuşmacının kelimelerini veya yaklaşmakta olan bir arabanın sesi gibi önemli bir sesleri kaçırmazsınız.

myControl Uygulamasının en yeni sürümünü Apple App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.